Gdynia Sailing Days – wystartowały drugie regaty

125 zawodniczek i zawodników przystąpiło do drugich regat z pięciu zaplanowanych w dwunastej edycji Gdynia Sailing Days. Przez trzy najbliższe dni pasjonować się będziemy walką w Pucharze Miasta Gdyni.

125 zawodniczek i zawodników przystąpiło do drugich regat z pięciu zaplanowanych w dwunastej edycji Gdynia Sailing Days. Przez trzy najbliższe dni pasjonować się będziemy walką w Pucharze Miasta Gdyni. Po inauguracyjnych startach najwięcej powodów do zadowolenia mają Nicole Rydz (Stal Gdynia) i Marcin Pilarczyk (CHKŻ Chojnice), którzy – odpowiednio w klasach Europa i Laser 4.7 w grupie open – wygrali oba poniedziałkowe wyścigi.

Puchar Miasta Gdyni rozgrywany jest w sześciu konkurencjach. -Najliczniejszą obsadę ma klasa Laser 4.7, gdyż wyniki zaliczane są do eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – podkreśla Tomasz Chamera, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego, który współorganizuje Żeglarskie Dni Gdyni wraz z władzami miasta i miejscowym GOSiR.

Dzisiaj żeglarze na wodzie spędzili aż sześć godzin. Z trzech zaplanowanych odbyły się tylko po dwa wyścigi. Na więcej nie pozwoliła aura. – W inauguracyjnym starcie był prysznic z nieba, ale deszcz nie był straszny żeglarzom, gdyż mieli dobry wiatr, o sile 7-8 węzłów. Potem to wszystko siadło i było długie oczekiwanie. Wiatr bardziej kręcił niż na jeziorze. Na szczęście spotkała nas nagroda za cierpliwość. Gdy przyszły fajne podmuchy od brzegu, udało się poprowadzić jeszcze po jednym wyścigu w każdej z klas – relacjonuje dyrektor Chamera.

W olimpijskiej klasie Laser na czele wysunął się Wojciech Zemke. 22-latek Arki Gdynia wyprzedza o dwa punkty Jakuba Kaniszewskiego (AZS AWFiS Gdańsk). Obaj wygrali dziś po jednym biegu. Niespodzianką jest miejsce poza podium (czwarte) olimpijczyka z Pekinu Kacpra Ziemińskiego (Sejk Pogoń Szczecin).

Reprezentanci organizującego pucharowego zmagania MKŻ Arka dominują w klasie Laser Radial. W pierwszej „4″ zajmują trzy czołowe miejsca. Prowadzi Filip Ciaszkiewicz (3 punkty), trzecia jest Natalia Szymczyk (5), a czwarty Mikołaj Gielak (9). Pomiedzy gdynian wpłynął jedynie wicelider Rafał Szafkowski (CŻ Szczecin, 4).

W Europie klasą dla siebie była Nicole Rydz. 17-latka Stali Gdynia dwukrotnie dzisiaj mijała linię mety jako pierwsza. Nad drugim w klasyfikacji, Łukaszem Włochem (Mewa Poznań) ma już pięć punktów przewagi.

Jeszcze tylko Marcinowi Pilarczykowi w poniedziałek udało się wygrać dwa razy. 15-latek z Chojnic w grupie open Laser 4.7 ma po trzy punkty przewagi nad Adrianem Raczkowskim (Arka) i Aleksandrem Michalskim (UKS Sława).

Wśród dziewcząt w klasie Laser 4.7 z poznańską koalicją dzielnie walczy Klaudia Kuczys. Żeglarka Arki jest trzecia ze stratą czterech punktów do Marty Biernaczyk (JKW Poznań) i dwóch do Zofii Przygórzewskiej (AZS Poznań).

Przedstawicieli gospodarzy nie ma tylko na czołowych miejscach w rywalizacji chłopców w Laserze 4.7. najlepszy z gdynian, Mateusz Maliński jest szósty z dorobkiem 15 punktów. Jednak w tej specjalności forma startujących jest najmniej stabilna, co wróży jeszcze duże emocje. Na razie prowadzą Michał Napierała (ŻMKS Poznań) i Lew Cezary Gołda (MKS 2 Warszawa), którzy zgromadzili po sześć punktów.

We wtorek regaty mają być kontynuowane od godziny 11.00. Jeśli wiatr pozwoli trasy będą ustawiane tak, aby rywalizacja była dobrze widoczna z gdyńskich plaż i Bulwaru Nadmorskiego. Dziennikarzom przypominamy i jeszcze raz serdecznie zapraszamy na konferencję prasową. Początek jutro o godzinie 12.00 w Marinie Gdynia.

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*